Vážení rodiče, během čtvrtečního testování v MŠ se objevilo podezření na pozitivitu. Na základě nařízeného postupu jsme tedy byli nuceni uzavřít oddělení Soviček, prozatím do doby výsledku PCR testu. V případě, že konfirmační PCR test bude vyhodnocen jako negativní, bude provoz obnoven do podoby od 12.4.- (předškolní děti a děti rodičů vybraných profesí ) a děti z oddělení Soviček se budou moci vrátit do mateřské školy – informovat Vás budeme emailem (případně sms).  Výsledek konfirmačního PCR testu předpokládáme v pátek odpoledne/večer – ihned Vás tedy budeme informovat mailem. V případě, že test bude vyhodnocen jako pozitivní, další postup určí příslušná KHS a budeme Vás o tom taktéž informovat. Celá situace nás velmi mrzí a chápeme, že zejména pro vás, pracující rodiče, je to nelehká situace. Věříme a doufáme, že se brzo opět uvidíme. Děkujeme za pochopení. Buďte zdraví.

Dle informací OSSZ lze na dobu „karantény “ do výsledku konformačního PCR testu (tedy dnes a zítra) požádat o KARANTÉNU cestou lékaře na základě čestného prohlášení rodičů.

V případě pozitivního PCR testu a následného uzavření MŠ Krajskou hygienickou stanicí potom mají zákonní zástupci nárok zažádat na OSSZ o „Karanténu“ či „Izolaci“.