Vážení rodiče,

Aktualizuji informace ohledně uzavření MŠ. Dobu uzavření pro tuto chvíli nedokážeme určit neboť neznáme výsledky testů personálu.

Děti, kterým byla nařízena karanténa, žádají prostřednictvím zákonných zástupců ošetřovné u svého dětského lékaře z důvodu nařízené karantény. Dětem ze třídy rybiček, kterým doposud nepřišlo oznámení (hygiena evidentně přetížená) o nařízené karanténě neboť byly v kontaktu s druhou pozitivní osobou z MŠ zřejmě přijde začátkem příštího týdne.

Ostatní děti, respektive zákonní zástupci, mají vzhledem k uzavření MŠ kvůli covidu nárok na ošetřovné v souvislosti s karanténou. Potřebné informace najdete na stránkách ČSSZ  https://www.cssz.cz/web/cz/-/osetrovne-v-dobe-podzimnich-prazdnin-reditelskeho-volna-nebo-v-souvislosti-s-karantenou

V případě, že budete potřebovat zažádat o výše zmíněné ošetřovné v souvislosti s karanténou, prosím, vyplňte do formuláře   Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) informace tak, jak jsou na printscreenu. A zašlete v pdf mailem.  Potvrdím a zašlu zpět naskenované.

 

Informace o otevření MŠ zašlu mailem neprodleně, jak budu vědět, že jsme schopni zajistit provoz.

Na pondělí i úterý jsem nechala ještě odhlásit stravu všem. Prosím o společnou kontrolu. Děkuji

 

Přikládám ještě další užitečné informace:

https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/izolace

K nařizování karantény a izolace v souvislosti s COVID-19

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že Ministerstvem zdravotnictví byl vydán Metodický pokyn hlavní hygieničky k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním covid-19s účinností od 25. 10. 2021. Nově se zkracuje doba pro ukončení izolace ze 14 dnů na 7 dní, a to za předpokladu negativního výsledku RT-PCR testu provedeného v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou a absence klinických příznaků onemocnění covid-19.

Dále bych všem rodičům chtěla poděkovat za ochotu podílet se na „sladké aukci“, která se měla konat 5.11. v rámci Světýlkové slavnosti. Bohužel ji prozatím odkládáme na jaro nebo se zruší  úplně – rozhodne se dle situace. Děkujeme za pochopení

Pokud byste měli zájem podílet se na příspěvku na regál do naší nové boudy – na který jsme zamýšleli letos na Světýlkové slavnosti vydělávat-  máme již vyrobené výrobky, které opět budou k prodeji ve školce na skříňkách.

Přeji všem pevné zdraví a doufám, že se brzy opět shledáme v běžném režimu ve školce.

S pozdravem

Petra Šumberová